Her er repræsentantskabet, der er sammensat efter valget i 2014.

De med *-markerede er valgt for perioden 2013 til 2016.
De øvrige er enten valgt eller genvalgt for perioden 2015 til 2018. 

Valgområde 1
Jonas Houkjær Bech Advokat Thisted
Thomas Kristoffersen Gårdejer Thisted
Carl-Peter Krarup Arkitekt Thisted
Bjarke Appelon Storgaard Butiksindehaver Thisted
Britta Nielsen Klinikassistent Thisted
Charlotte Kanstrup Brogaard Sundhedsplejerske Sennels
Anni Christensen Indehaver Thisted
Kurt Holm Direktør Thisted
Anette Hvass Virksomhedskonsulent Nors
Jørgen Jensen Politikommissær Thisted
Lone Kaagaard Sygeplejerske Thisted 
Gitte Lykke Privatrådgiver Thisted
Per Sloth Tømrermester Thisted
Claus G. Sørensen Forretningsindehaver Thisted
Karl Tange Kriminalassistent Sennels
Tina Brandt Økonomichef Thisted* 
Svend Erik Christensen Lærer Thisted*
Ove Hegnhøj Pens. vicerektor Thisted*
Ivan Høgh Økonomikonsulent Sennels*
Jonas Jensen Faglærer Sundby*
Jørgen Kragh Salgschef Nors*
Hanne Lykke Frisør Thisted*
Ole Bunk Harbo Larsen Optiker Thisted* 
Lars Mathiassen Afdelingsleder Thisted*
Jacob Schousgaard Advokat Thisted*
Lene Thiel Politiassessor Thisted*
Anton Møller Thomsen Fhv. afd. formand Thisted*
Jette Vestergaard Uddeler Hundborg*
Morten Yde Gårdejer Nørhå*
     
Valgområde 2
Preben Dahlgaard Repræsentant Bedsted
Niels Christensen Vognmand Hurup
Jens Erichsen Privatrådgiver Agger
Hanne Tang Jensen Skoleleder Vestervig
Ricky Larsen Murermester Hurup
Bo Møller Nielsen Lagerarbejder Koldby
Kaj Verner Nielsen Svejsekoordinator Koldby
Thea Skindhøj Gravesen Forretningsindehaver Vestervig*
Erik Korgh Jørgensen Vinhandler Hurup*
Erik Nørgaard Toft Gardinforhandler Vestervig*
     
Valgområde 3
Mikael Vold Lassen Brugsuddeler Vesløs
Jens Schneider Rasmussen Fisker Hanstholm
Jan N. Hansen Formand/Skipper Thisted
Jens Hyldgård Petersen Direktør Vigsø
Niklas Mouritsen Taxavognmand Hanstholm
Carsten Beith Fiskeeksportør Hanstholm*
Pia Christiansen Sygeplejerske Ræhr* 
Bertel Munch Jørgensen Regnskabschef Østerild*
Bjarne Højstrup Nielsen Netværksmedarbejder Frøstrup*
Poul Røge Direktør Hanstholm*
     
Valgområde 4
Ivan Hasselstrøm Butiksindehaver Vildbjerg 
Karsten Hjorth Larsen Advokat Struer
Jørgen Breinholt Gårdejer Hodsager/Aulum*
Frede Lund Jensen Pensionist Holstebro*
Jan Jungclaus Økonomichef Holstebro*
Jørgen B. Jørgensen Konsulent Aulum*
Arne Lægaard Fhv. borgmester Holstebro*
Jens Otto Nystrup Fhv. rektor, cand. jur.  Holstebro*

 * Valgt for perioden 2013-2016.